محل تبلیغات شما

از دست دادن بیش از 50 پوند
چاقی یک وضعیت کلینیکی است که در آن چربی اضافی در بدن جمع شده است ، که می تواند تأثیر مخربی بر سلامتی داشته باشد و منجر به کاهش حد سنی مورد انتظار و افزایش مشکلات سلامتی شود.

چاقی بیشتر در اثر ترکیبی از کالری بیش از حد ، عدم فعالیت بدنی و حساسیت ژنتیکی ایجاد می شود ، اگرچه برخی از موارد به دلیل ژن ، اختلالات غدد درون ریز ، داروها و بیماری های روانی ایجاد می شود.

شاخص توده بدنی (BMI) ، سنجشی که وزن و قد را با یکدیگر مقایسه می کند ، وقتی BMI آنها بین 25 کیلوگرم در مترمربع و 30 کیلوگرم در مترمربع و افراد چاق در هنگام بالای 30 کیلوگرم در مترمربع ، افراد را اضافه وزن تشخیص می دهند. وقتی BMI بیش از 40 باشد ، ما در مورد یک مورد جدی از چاقی صحبت می کنیم ، که نشان دهنده خطر جدی برای سلامتی فرد است.

از دست دادن وزن به زمان ، نظم و شکیبایی نیاز دارد. آیا واقعاً حاضر به کاهش وزن هستید؟ حتی اگر می خواهید در یک "مسیر" دشوار سوار شوید ، هنگامی که سرانجام خط پایان را پیدا کنید ، جسمی متفاوت و تقویت چشمگیر نفس خود خواهید داشت.

ابتدا باید یک بازه زمانی واقعی را تنظیم کنید. بسیاری از رژیم های غذایی به دلیل انتظارات غیرواقعی شکست می خورند. از دست دادن وزن زیادی به زمان نیاز دارد. برای هر 10 کیلو که می خواهید از دست بدهید ، 3 ماه به خودتان بدهید. اگر عمل را انجام دهید ، میانگین آن در هفته 0.8 کیلوگرم است.

این چندان به نظر نمی رسد ، اما هفته هایی خواهید بود که خیلی بیشتر از اینها از دست خواهید داد و هفته هایی که در همان وزن خواهید ماند. همچنین تعریف مجدد رابطه خود با غذا بسیار مهم است. این یک موفقیت اجتماعی بلکه یک موفقیت شخصی نیز خواهد بود.

دو "راه" دشوار برای مقابله با آنها گرسنگی عاطفی و "خرابکاری" خانواده و دوستان است. از دیدگاه اجتماعی ، بیرون رفتن برای خوردن غذا یک فعالیت خوشایند محسوب می شود. دشوار خواهد بود ، اما شما باید غذا را به عنوان یک ضرورت مطلق و نه به عنوان یک فعالیت تلقی کنید.

ابتدا باید دلایل ذهنی و عوامل استرس زا برطرف شود. تا آنجا که من می دانم ، بسیاری از افراد هنگامی که استرس ، حوصله و ناامید می شوند ، "میان وعده" را از کمد خارج می کنند. با صحبت با یک دوست یا کشف یک سرگرمی جدید ، جایگزینی برای این حرکت پیدا کنید.

همچنین باید بین خود و افرادی که تلاشهای شما را تشویق نمی کنند ، فاصله بین خود نگه دارید. اما قبل از انجام این کار ، شما باید "سنگ ثابت" باشید و حدود خود را آزمایش کنید.

چاقی یک درمان زیبایی شناختی نیست: این یک مسئله فوری است که اثرات مخربی مستقیم بر سلامتی دارد. در مورد بیماران با BMI بالای 40 سال ، حد سنی مورد انتظار به طرز چشمگیری کاهش می یابد (20 سال برای آقایان و 5 مورد برای ن).

چاقی همچنین خطر ابتلا به بیماریهای مزمن مانند مقاومت به انسولین ، دیابت نوع 2 ، فشار خون بالا ، کلسترول خون ، حمله قلبی ، سرطان ، استئوآرتریت و آپنه خواب را افزایش می دهد.

چاقی همچنین به سندرم تخمدان پلی کیستیک ، پرکاری تیروئید ، سندرم کوشینگ ، فقدان هورمون رشد و اختلالات خوردن (بوولیمی و پرخوری شبانه) مرتبط است. اگر از بیماری مزمن رنج نمی برید یا به طور منظم داروی خاصی دریافت نمی کنید ، هنگام شروع برنامه کاهش وزن نیازی به مراقبت پزشکی ندارید. اما اگر چاق هستید ، باید پزشک خود را در سیستم نظارت خود قرار دهید.

نقش فعالیت بدنی و ورزش در چاقی بسیار مهم است. ورزش و ورزش به سوزاندن کالری کمک می کند. میزان کالری سوزانده شده به نوع ، مدت و شدت فعالیت بستگی دارد. آنها همچنین به وزن فرد بستگی دارند. ورزش به عنوان درمانی برای چاقی در مواقعی که با یک برنامه کاهش وزن ترکیب می شود ، موثرترین است. ورزش به تنهایی ، بدون تغییر در رژیم غذایی ، تأثیر محدودی بر وزن خواهد داشت.

با این وجود ، ورزش منظم بخش مهمی از یک سبک زندگی سالم به منظور حفظ وزن سالم برای مدت طولانی است. یکی دیگر از مزایای ورزش منظم به عنوان بخشی از برنامه کاهش وزن ، از بین رفتن قابل توجه چربی در مقابل بافت عضله در مقایسه با کسانی که فقط رژیم می گیرند.

مزایای دیگر ورزش عبارتند از:

بهبود تنظیم قند خون و افزایش حساسیت به انسولین.سطح تری گلیسیرید کاهش یافته و کلسترول "خوب" را افزایش می دهد.کاهش فشار خون.کاهش چربی داخل شکمی.کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی.
نکات کلی ورزش:

20 تا 30 دقیقه ورزش متوسط ​​، 5-7 روز در هفته ، ترجیحا روزانه. انواع این تمرینات عبارتند از: پیاده روی ، دوچرخه سواری ثابت ، آهسته دویدن ، بالا رفتن از پله ها و شنا.می توان ورزش را به مدت ده دقیقه تقسیم کرد.به آرامی شروع کنید و زمان تدریجی را برای جلوگیری از آسیب ، درد بیش از حد یا خستگی به تدریج افزایش دهید. با گذشت زمان ، زمان ورزش را به 30 - 60 increase و خود ورزش را از متوسط ​​تا شدید افزایش دهید.مردم هرگز خیلی پیر نمی شوند که ورزش کنند. حتی افراد مسن آسیب پذیر (افراد 70 تا 90 ساله) می توانند استقامت و تعادل خود را بهبود بخشند.
یکی دیگر از درمان های چاقی جراحی است. موسسه ملی بهداشت ایالات متحده به اتفاق آرا دستورالعمل های زیر را برای جراحی در بیماران چاق پیشنهاد کرده است:

بیماران با BMI بیش از 40بیماران دارای BMI بیش از 35 سال که مشکلات پزشکی جدی مانند آپنه خواب دارند که با کاهش وزن بهبود می یابد.
جراحی کاهش وزن مبتنی بر چندین قانون است: دو رویکرد متداول کاهش حجم معده (حلقوی معده قابل تنظیم و صاف کردن) است که با کاهش طول روده که در تماس با مواد غذایی است (عمل جراحی) احساس سیری سریعتر ایجاد می کند. بیوس معده) که مستقیماً جذب را کاهش می دهد. (برخی روشها - روشها می توانند بصورت لاپاروسکوپی انجام شوند).

در خاتمه ، چاقی به دلیل شیوع ، هزینه و پیامدهای بهداشتی ، از نظر سلامت اجتماعی و عمومی است. درمان چاقی برای بسیاری از افراد دشوار است ، اما غیرممکن نیست.

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

موسسه خیریه سگال
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
علوم تربیتی پایگاه خبری پشت پرده چت روم فلش اولین مارکت دفتر وکالت و موسسه حقوقی scratch تی‌لِم اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق آداک کنترل تامین تجهیزات اتوماسیون و ابزار دقیق آسانسور لوکس